Wiadomości - Aktualności

Ćwiczenia strażaków (foto)

Dodał: mratusznik Data: 2017-09-18 07:52:03 (czytane: 766)

W obiekcie Hydrogeotechnika Sp. z o.o. w Rzędowie gm. Tuczępy 15 września br. odbyły się powiatowe ćwiczenia ratownicze "Hydrogeotechnika 2017" zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Busku-Zdroju.

Były kolejnymi z zaplanowanych na ten rok ćwiczeniami zgrywającymi z udziałem służb ratunkowych – strażaków PSP i OSP, ratownictwa medycznego i policji. Uczestniczyło w nich około 120 strażaków z PSP Kielce (grupa chemiczna z JRG1), PSP Staszów, PSP Busko, Buska Kompania Odwodowa OSP – OSP Tuczępy, Rataje, Oblekoń, Błotnowola, Zbludowice, Kobylniki, Harcerska Grupa Ratunkowa Busko-Zdrój, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa i Transportu Sanitarnego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Akcją ćwiczeniową bezpośrednio dowodził bryg. Zbigniew Dziurewicz – dowódca buskiej JRG, koordynował działania służb zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju mł.bryg. Marek Lis.

cw0016.jpg

cw0043.jpg

Ćwiczenia obserwowali zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Robert Sabat i Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju bryg. Artur Brachowicz, przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach, dyrekcja zakładu, w którym odbywały się działania, przedstawiciele  Nadleśnictwa Chmielnik, Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju i gminy Tuczępy. Oceniali działania strażaków i służb wspomagających oficerowie PSP ze Staszowa, Chmielnika i Kielc. Podsumowania ćwiczeń dokonał komendant  Robert Sabat. 

cw0063.jpg


Zadaniem ćwiczeniowym było zabezpieczenie i zlikwidowanie zagrożenia chemicznego, ewakuacja i pomoc medyczna poszkodowanym pracownikom zakładu, gaszenie magazynów z niebezpiecznymi odpadami i pożaru lasu, na który przerzucił się ogień z płonącej jego części. Z uwagi na specyfikę zagrożenia (stężone, trujące opary chemiczne) strażacy ratownicy wszystkie działania ratunkowe wykonywali z aparatach tlenowych. Zabezpieczeniem terenu działań i regulacją ruchu na drogach dojazdowych do zdarzenia zajmowali się policjanci. 


tekst i foto: Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...