Patronat

Bajkowe Spotkania Rodzinne 'Rodzina to Siła' 13 sierpnia

Data:13 08 2017
godz. 13:00
Miejsce: Pacanów

 0070_RTS.jpg

W ich trakcie zorganizujemy wciągające gry i ciekawe  konkursy dla młodszych i starszych, zachęcając wszystkich do wspólnego, rodzinnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Aby ów czas upłynął Wam  naprawdę kreatywnie, przygotowaliśmy warsztaty, podczas których nabędziecie wielu nowych umiejętności. Do Pacanowa zaprosiliśmy wiele postaci bajkowych takich jak Franklin, Kura Adela czy też Misia Marysia.

Nauczycie się samodzielnie robić piękne, pachnące żelowe świece, mydła i baśniowe lizaki. Zajmiecie się lepieniem, sklejaniem, wycinaniem, wymyślaniem i tworzeniem przestrzennych budowli, postaci lub krajobrazów, wykorzystując m.in. PlayMais.

Poznacie tajemnice pracy archeologów, a zwłaszcza oryginalne wykopaliska z terenu wioski Książnice sprzed 6000 lat (!), wcielicie się w konstruktorów nowoczesnych maszyn, przenikniecie kulisy chemii i fizyki.

Przed budynkiem Europejskiego Centrum Bajki, odbędą się gry i zabawy uliczne: w klasy, w gumę, ze skakanką, hula-hop, żonglerka piłką nożną, pisanie kredą itp. Weźmiecie też udział w grach stolikowych i wielkoformatowych.

Na ulicy przed Centrum Bajki stanie TIR Prymatu, ekipa kucharzy wraz z szefem kuchni Robertem Sową będzie przygotowywać i wydawać pyszne posiłki.

Będzie można skorzystać z miasteczka z dmuchańcami, karuzelami i ciuchciami dla dzieci. Będzie piaskownica z kolorowym piaskiem kinetycznym, który nie brudzi rąk i jest całkowicie wolny od alergenów, czyli nie uczula. Nie zabraknie również tanecznego karaoke, konkursów i zabaw a Happy Fotobudka zaprasza was na czadowe zdjęcia.

O godzinie 16:00 nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu „Moja rodzina podczas wspólnej zabawy”, na który wielu z Was przysłało piękne prace, a o 21.00 zapraszamy na rodzinne filmy do letniego kina w Amfiteatrze.

Przybywajcie!

 

PROGRAM:

13:00-18:00 – Robert Sowa i Kulinarny TIR Prymat

13:00 -18:00 – Warsztaty świecowe to wspaniała możliwość stworzenia ozdoby, która zachowa się na długie lata. Zajęcia rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i zmuszają do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa rozpala dziecięce uśmiechy.

13:00 – 18:00 – Warsztaty lizakowe to kreatywne zajęcia dla osób w każdym wieku. Zapewniają niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do krainy dziecięcych marzeń i wykonania słodkości uwielbianej przez  wszystkich. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie kształtują lizaka na patyku, mogą wykonać świderka, ślimaka bądź wielkie serce.

13:00 – 18:00 –.Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat mydła, umożliwiają poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierają kształty, dekorują ozdobami, nadają mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor.

13:00-18:00 – Gry uliczne tj. skakanie w klasy, w gumę, zabawy ze skakanką, hula-  hop, żonglerka piłką nożną, pisanie kredą itp. W strefie tej będzie również możliwość wzięcia udziału w grach stolikowych i wielkoformatowych.

13:00- 18:00 –.Warsztaty Reksio – mój bajkowy przyjaciel – w tym miejscu nie zabraknie zabaw prowadzonych przez animatorów. Dzieci pod ich opieką wyruszą w bajkowa podróż, a towarzyszyć im będzie maskotka psa Reksia. Wśród licznych atrakcji będzie również malowanie twarzy na podobieństwo naszego bohatera.

13:00 – 18:00 – Reksio –  bajkowy konstruktor
Blok z zabawami naukowymi oraz bajkową konstrukcją maszyn.

13:00 – 18:00 – Warsztaty Archeologiczne – archeolodzy przedstawią jak wygląda ich praca, zobaczymy również oryginalne wykopaliska archeologiczne z terenu wioski Książnice, Gmina Pacanów sprzed 6000 lat.

13:00-18:00 – Happy Fotobudka – zabawa z fotobudką, gadżety – czapki, okulary, tabliczki, kapelusze.

13:00 – 18:00 – Warsztaty PlayMais to propozycja dla dzieci lubiących kreatywne zabawy, lepienie, sklejanie, wycinanie, wymyślanie i tworzenie przestrzennych budowli, postaci lub krajobrazów.

13:00 – 18:00 – Zabawa w piasku kinetycznym

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w domu. Ogromną zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie brudzi rąk oraz jest całkowicie wolny od alergenów, czyli nie uczula.

13:00 – 18:00 – Warsztaty chemiczno-fizyczne

16:00 – Rozstrzygnięcie Konkursu „ Moja rodzina podczas wspólnej zabawy”

21.00 – Kino letnie w Amfiteatrze

W czasie trwania imprezy będzie można także skorzystać z miasteczka z dmuchańcami, karuzelami, ciuchciami dla dzieci. Podczas spotkań rodzinnych nie zabraknie również tanecznego karaoke,  rodzinnych filmów w kinie konkursów i zabaw. Na zewnątrz Europejskiego Centrum Bajki nie zabraknie również stoiska z literaturą dziecięcą i młodzieżową (wydawnictwo Niko)  z możliwością jej zakupu.

 

/ECB/

Imprezy

Patronat
2018-08-11 - 2018-08-12

Dni Pacanowa 11-12 sierpnia 2018 r.

więcej