VIII Przegląd Twórczości Ludowej w Oblekoniu

Dodał: administrator Data: 2021-10-01 11:36:21 (czytane: 1297)

W niedzielę, 3 października o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy na VIII Przegląd Twórczości Ludowej w Oblekoniu "Jesień z Folklorem czyli Muzyka łączy pokolenia".

Stowarzyszenie Diamenty Powiśla już ósmy raz zaprasza do Oblekonia na przegląd folklorystyczny "Jesień z Folklorem czyli muzyka łączy pokolenia". Wystąpi ponad 200 uczestników od Przedszkolaka do Seniora. Od Mazowsza po Krynicę-Zdrój.

- Czekamy na ten Przegląd. Życzliwość Organizatorów Pana Tadeusza i Pani Karoliny oraz atmosfera Oblekonia jest wspaniała - mówi Pani Maria z Zespołu Korona Żarnowca.

- Ugościmy bigosem, rozpalimy ognisko. Kolejny raz Artyści spotkają się ze sobą i społecznością Oblekonia. Przegląd przynosi wiele korzyści społecznych - mówi Tadeusz Kołodziej, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Diamenty Powiśla.

Przegląd odbędzie się w niedzielę 3 października o godz. 14.00 na terenie OSP Oblekoń. Wstęp wolny.

63_Jesien.jpg

Kategorie:

Soliści:
Dzieci w wieku przedszkolnym
Dzieci w wieku szkolnym
Młodzież
Dorośli

Zespoły:
Dzieci w wieku przedszkolnym
Dzieci w wieku szkolnym
Młodzież
Dorośli

Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować dwa utwory, których łączny czas nie przekracza
8 minut. W przypadku dużej liczny zgłoszeń jury może zdecydować o zaprezentowaniu przez Uczestników po jednym utworze.

Ocena
Jury dokona oceny według następujących kryteriów:
- dobór repertuaru
- wyraz artystyczny
- strój ludowy, rekwizyty
Werdykt Jury jest niepodważalny i ostateczny.

Nagrody
Organizatorzy zapewniają nagrody rzeczowe i finansowe pochodzące od Mecenasów Kultury Ludowej.

Zapraszamy na "VIII Przegląd Twórczości Ludowej w Oblekoniu".

Komunikat kapituły "Laur Pacanowski"

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta i gminy Pacanów, że kapituła przyjmuje zgłoszenia do honorowego wyróżnienia statuetką i tytułem...