KOMUNIKAT BURMISTRZA UMiG PACANÓW W SPRAWIE WODY DLA MIESZKAŃCÓW GMINY PACANÓW

Dodał: administrator Data: 2021-09-16 11:28:13 (czytane: 3849)

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje mieszkańców Gminy Pacanów, że w dniu dzisiejszym Państwowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Busku Zdroju poinformowała tut. Urząd że wyniku przeprowadzonych badań wody na ujęciach w m. Wójeczka i Żabiec (próbki wody pobrane w dniu 14.09.2021r.) stwierdzono skażenie wody bakteriami z grupy enterokoków.

W związku z powyższym woda w wodociągu  na terenie Gminy Pacanów, jest niezdatna do picia. Mieszkańcom gminy będzie dowożona przez jednostki OSP woda  w butelkach  5 litrowych do celów spożywczych – do odwołania.

Informujemy że wodę z wodociągu można używać do celów gospodarczych i socjalnych (do pojenia zwierząt i mycia).

Wykaz telefonów alarmowych:

- Szef Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – Wiesław Skop:

602 291 552

- zastępca Szefa Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego –   Kazimierz Zdziebko:

602 226 560

- inspektor ds. obronnych i OC – Dorota Skowron:

535 912 881

- kierownik Referatu Komunalnego – Piotr Wojciechowski:

728 745 103

O dalszych działaniach mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Informacja o uprawach konopi włóknistych lub maku niskomorfinowego

Urząd Miasta i Gminy Pacanów informuje, że osoby, które planują w roku 2022 r. uprawę konopi włóknistych lub maku niskomorfinowego...