A TERAZ FOLKLOR! OTWIERAMY OKNO NA ŚWIĘTOKRZYSKĄ KULTURĘ

Dodał: administrator Data: 2021-07-07 07:14:07 (czytane: 638)

Europejskie Centrum Bajki serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Pacanów oraz gmin ościennych do udziału w Projekcie "A teraz folklor! Otwieramy okno na świętokrzyską kulturę".

77_Etno.jpg

Zapraszamy na warsztaty artystyczne:

- wikliniarskie – 13 i 14 lipca,
- ceramiczne – 19 lipca,
- plastyczne – 20 – 23/24 lipca

oraz dwa jednodniowe wyjazdy tematyczne:

- Chałupki (Ośrodek Tradycji Garncarstwa w Chałupkach) - Tokarnia (Park Etnograficzny
w Tokarni) - Chęciny (Zamek Królewski w Chęcinach z zabytkową kamienicą „Niemczówką” )  - 6 sierpnia
- Kielce (Dworek Laszczyków, Muzeum Zabawek i Zabawy) – Leśnica (Ostoja Dworska)
20 sierpnia

Wiek uczestników: 10+ (osoby niepełnoletnie z opiekunem)

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje data wpływu skanu karty zgłoszenia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy - sylwia.stefanczyk@pacanow.eu

Celem Projektu jest zwiększenie dostępu do kultury przez różnorodne grono odbiorców oraz sprzyjanie integracji społecznej. Zajęcia warsztatowe i wyjazdy tematyczne są kierowane do osób mających ograniczony dostęp do narodowych zasobów kultury i instytucji artystycznych.

74_MKDNiS.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...