Nowoczesny sprzęt do utrzymania dróg gminnych!

Dodał: administrator Data: 2020-12-23 11:12:52 (czytane: 1216)

Zakończona niedawno kontrola kompleksowa Najwyższej Izby Kontroli w obszarze bieżącego utrzymania dróg gminnych, planowania inwestycji i remontów drogowych, inwentaryzacji i finansowania w/w zadań za lata 2015-2020 poza wyraźną pozytywną oceną w kilku obszarach wskazała także na słabsze strony pracy samorządu.

Jedną z nich jest problem z corocznym zakrzaczeniem ciągów komunikacyjnych. Dostrzegła to zjawisko również Rada Miejska w Pacanowie, oczekując od burmistrza i jego służb  skutecznych działań zaradczych. W związku z tym Radni zatwierdzili niewielką podwyżkę podatku gruntowego z myślą o bieżącym utrzymaniu dróg. Tradycyjne metody usuwania gałęzi drzew i zakrzaczeń nie dają spodziewanych rezultatów, tym bardziej że służby komunalne obciążone obsługą sieci wodociągowej i kanalizacyjnej mają zbyt małą obsadę pracowników, by podołać zadaniu.

Na spotkaniu z Radnymi w dniu 16.12.2020 r. burmistrz Wiesław Skop zaproponował formę szybkiego zakupu urządzenia z napędem ciągnikowym. Mulczer do gałęzi typu ,,Rolmex” KR600Z łączy w sobie funkcję gilotyny z rozdrabniaczem, a specjalny wysięgnik pozwala skutecznie ciąć zwisające gałęzie. Wartość najtańszej oferty opiewa na 108 tys. zł. Jeśli Radni na sesji w dniu 30.12.2020 r. zaakceptują zmiany budżetowe zaproponowane m.in. w tej sprawie, wówczas w/w sprzęt trafi do gminy pod koniec stycznia 2021 roku. Zatem przez resztę roku będzie wykonywał swoje zadania na ,,każde zawołanie” radnych , sołtysów i mieszkańców gminy.

,,…inwestycja od dawna oczekiwania przez mieszkańców gminy. Niewątpliwie służby komunalne otrzymają skuteczne narzędzie do zapewnienia przejazdów i estetyki naszych dróg. Cieszę się i jestem pewien, że ten sprzęt będzie służył przez długie lata w rękach sprawnego operatora” – ocenił Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Czub.

51_Mulcz1.jpg

51_Mulcz2.png