W całym województwie świętokrzyskim zawyją syreny

Dodał: administrator Data: 2020-07-30 12:56:03 (czytane: 1252)

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17 we wszystkich świętokrzyskich gminach rozlegnie się dźwięk syren.

Syreny włączone zostaną na minutę w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania celem jednoczesnego upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zarządzenie w tej sprawie wydał 15 czerwca wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Celem treningu jest doskonalenie systemu alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych. Udział w treningu wezmą Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach oraz elementy systemu alarmowania miasta Kielce, wszystkich powiatów i gmin oraz struktur organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

/Serwis Informacyjna UMiG/

Zwrot podatku akcyzowego II półrocze 2020 r.

W dniach od 3 do 31 sierpnia 2020 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów przyjmowane będą wnioski rolników o zwrot podatku akcyzowego...