Nowoczesne pomoce dydaktyczne w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2020-05-06 08:38:18 (czytane: 1942)

W ramach projektu „Akademia Malucha” jako pierwsze zakupiono pomoce multimedialne w skład, których wchodzą:

Magiczny Dywan FUN  to urządzenie multimedialne wyświetlające na podłodze różne gry i zadania o charakterze edukacyjnym. Zadaniem dzieci jest adekwatne reagowanie do zmieniających się wyświetlanych zadań i rozwiązywanie ich. Jest to niezwykle atrakcyjna pomoc dydaktyczna dla dzieci , przez co angażuje, inspiruje  oraz wspomaga uczenie i koncentrację.

Pakiet FUN zawiera ponad pięćdziesiąt gier i zabawa dydaktycznych  oraz zestaw gier English do Magicznego dywanu. Poprzez grę i zabawę dzieci zdobywają umiejętności z zakresu słuchania i rozumienia języka angielskiego, a także zapamiętują słowa w języku angielskim i ich znaczenie. W pakiecie znajduje się ponad 100 słów.

Urządzenie zostało zamontowane w grupie Krasnoludki.

86_Maluch1.jpg

Magiczny dywan jest nowością

86_Maluch2.jpg

Tablica Interaktywna sucho ścieralna  z projektorem i laptopem
Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej – zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową – pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchowej, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Zajęcia z tablicą interaktywną będą się odbywały w grupie „Motylki”.

86_Maluch3.jpg

W kąciku edukacyjno – relaksacyjnym  piękny wielobarwny  dywan „Łąka” , bujak i kolorowe  klocki piankowe „Zamek”, które mogą służyć do relaksacji jak również do tworzenia różnorakich budowli.

A wszystko z projektu „Akademia Malucha” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia: Agnieszka D.
Tekst: Zdzisława B.

Informacja w sprawie wymiany wodomierzy na terenie Gminy Pacanów

Urząd Miasta i Gminy Pacanów informuje mieszkańców, że z dniem 06.05.2020r. wznowiona zostanie wymiana wodomierzy na terenie gminy...