Szanowni Druhowie Strażacy!

Dodał: administrator Data: 2020-04-30 13:11:19 (czytane: 1779)

W Dniu Świętego Floriana, Patrona Strażaków składam najlepsze życzenia wszystkim Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych miasta i gminy Pacanów.

„Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka
Gotowy potargać na strzępy los zły-
Śpieszmy z pomocą  - bo nie ma co zwlekać –
Rycerze Floriana – to my!”

Strażacy Ochotnicy ziemi pacanowskiej z pełnym zaangażowaniem chronią lokalna społeczność. To świetni fachowcy, odpowiedzialni za wykonywane zadania, oddani służbie. Swoją postawą jednają zaufanie i szacunek mieszkańców oraz samorządu.

W tym szczególnym dniu serdecznie dziękuję Druhom za ofiarną i pełną poświęcenia służbę, za trudy ponoszone w walce z groźnymi żywiołami, za skuteczną ochronę tego, co w tej misji najważniejsze: życia i zdrowia naszych rodzin.

W imieniu własnym i Rady Miejskiej w Pacanowie pragnę wyrazić wdzięczność za humanitarną pomoc okazywaną wszystkim potrzebującym. Życzę przy tym wiele satysfakcji z wykonywania tej trudnej i odpowiedzialnej misji. Współpraca z Wami to zaszczyt!

Ze strażackim pozdrowieniem
Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów
Wiesław Skop

87_Straz.jpg

Biblioteka otwarta od 4 maja!

Szanowni czytelnicy, jak poinformował premier Mateusz Morawiecki od 4 maja br. mogą zostać otwarte biblioteki publiczne. ...