Konferencja: "Organizacje Pozarządowe Partnerem Samorządu Województwa Świętokrzyskiego"

Dodał: administrator Data: 2020-02-25 08:01:34 (czytane: 1147)

6 marca 2020, 12:00 w Kielcach, aleja IX Wieków Kielc 3

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Świętokrzyski i Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim organizuje 6 marca 2020 r. konferencję pn. „Organizacje Pozarządowe Partnerem Samorządu Województwa Świętokrzyskiego”.

94_Szkolenie.jpg

Organizacje pozarządowe są ważnym ogniwem wspólnoty samorządowej. Jako podmioty silnie osadzone w lokalnych realiach doskonale znają potrzeby i problemy mieszkańców, dlatego też przewodnią tematyką konferencji będzie omówienie możliwości finansowania zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe. Ponadto konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń ze strony organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych współpracujących z trzecim sektorem, a także do wypracowania wspólnych kierunków działań oraz do wskazania potrzeb i możliwości celem doskonalenia obopólnej współpracy na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego.

Podczas konferencji będzie również możliwość zapoznania się z inicjatywami podejmowanymi przez organizacje pozarządowe na rzecz wsparcia, integracji i aktywizacji podopiecznych placówek pomocy i integracji społecznej.

Uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z doradztwa indywidualnego w zakresie realizacji projektów oraz pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł.

Konferencja odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach /sala konferencyjna „Okrąglak”/- rozpoczęcie godz. 12.00.

Zapraszamy do udziału w organizowanej konferencji. Potwierdzenie udziału należy zgłosić telefonicznie pod nr. 41/ 342 14 02 lub nr. 41 /342 11 31.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konferencja

/NGO/