Zbudujemy dziecięce marzenia w Pacanowie!

Dodał: administrator Data: 2020-02-18 14:14:40 (czytane: 1520)

Wielkim sukcesem zakończyła się aukcja charytatywna „Budujemy dziecięce marzenia” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, która odbyła się w minioną sobotę.

Wydarzenie połączono z obchodami jubileuszu 800-lecia Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które na co dzień prowadzi Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Dom Ojca Gwidona w Pacanowie. Patronat Honorowy nad Jubileuszem objął Prezydent RP. Partnerem wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec, a Współorganizatorem – Europejskie Centrum Bajki.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Antoniego Długosza, która odbyła się w Kaplicy Zakonnej Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Po Mszy Św. wszyscy udali się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia była aukcja na rzecz budowy nowego domu dziecka dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie. Wylicytowano naprawdę cenne i unikatowe przedmioty, m.in. naszyjnik i suknię balową Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, pióro Premiera Mateusza Morawieckiego.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. koncert ks. bpa Antoniego Długosza, biskupa od dzieci i radości, inscenizacja dzieci z Domu Ojca Gwidona pt. „Miłość chodzi zawsze za mną, chodzi za każdym człowiekiem” przygotowana przez polonistkę Katarzynę Cudną, kiermasz prac plastycznych i przetworów kulinarnych, koncert Magdy Anioł oraz występ zespołu „Mogilańskie Wierchy”.

Wśród znamienitych gości na uroczystości pojawili się m.in.: Lech Żak - prezes Enei Połaniec S.A., Jerzy Kolarz - starosta powiatu buskiego, Wiesław Skop - burmistrz Miasta i Gminy Pacanów oraz przedstawiciele władz kościelnych i zakonnych.

95_Marzenia01.jpg

95_Marzenia02.jpg