Wizyta Wojewody Świętokrzyskiego

Dodał: administrator Data: 2020-02-05 08:57:52 (czytane: 1383)

W dniu 04.02.2020 roku odwiedził Urząd Miasta i Gminy Pacanów Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który spotkał się z burmistrzem Wiesławem Skopem.

W ciągu godzinnej rozmowy poruszono najważniejsze problemy nurtujące samorząd i mieszkańców. Burmistrz prosił o wsparcie w instytucji rządowej „Wody Polskie”, w celu uruchomienia pilnych prac melioracyjnych (konserwacji kanału „Strumień” i Strug dopływających).

Od dłuższego już czasu wiadomo, że w/w instytucji dramatycznie brakuje pieniędzy na realizację prac melioracyjnych w gminach.

Burmistrz przedstawił także wojewodzie sytuację w lokalnej oświacie i zrelacjonował prowadzone na terenie gminy inwestycje i remonty.

Poruszono kwestię uruchomienia w Pacanowie „ Klubu Seniora” oraz dofinansowań w ramach rządowych programów „usuwania skutków nawalnych deszczy” i „Programu Dróg Samorządowych”.

98_Wojewoda.jpg

/Serwis Informacyjny UMiG/

Zwrot podatku akcyzowego I półrocze 2020r.

W dniach od 3 lutego do 2 marca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów pok. nr 9 będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego...