Pierwsza farma fotowoltaiczna na terenie gminy Pacanów

Dodał: mratusznik Data: 2019-09-27 14:07:16 (czytane: 2348)

Na terenie gminy Pacanów realizowana jest budowa paneli fotowoltaicznych o mocy wytwórczej do 1 MW, wraz z towarzyszącymi elementami infrastruktury związanymi z budową i eksploatacją modułów fotowoltaicznych.

Inwestorem przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: "Alseva Innowacje S.A" z Krakowa Anna Zagrajek i PZE PV Sp. z o.o. z Rataj Karskich Robert Zagrajek. Wartość inwestycji to około 3 mln złotych. Farma powstaje w miejscowości Sroczków.  W kolejce do realizacji czeka jeszcze kilkanaście takich obiektów na obszarze gminy. Firma realizująca inwestycję chce zainwestować około 20 mln złotych w produkcję odnawialnej energii! Gmina wspiera stosując możliwie krótkie procedury uzgodnieniowe, w czym pomaga w zdecydowanej większości brak protestów mieszkańców.

92_Fotowoltaika2.jpg

92_Fotowoltaika3.jpg

92_Fotowoltaika1.jpg

92_Fotowoltaika4.jpg