Dodał: mratusznik Data: 2019-10-02 12:25:41 (czytane: 1914)

6 października 2019 roku, już po raz szósty, wspaniali uczestnicy rozśpiewają Oblekoń na ludowo! Zapraszamy wszystkich serdecznie na VI Przegląd Twórczości Ludowej "Jesień z folklorem, czyli muzyka łączy pokolenia"

Będziemy mogli podziwiać wykonania ludowych utworów oraz przybliżyć nadwiślańską kulturę. Na scenie zobaczymy występy juniorów, młodzieży, jak i seniorów. Przyjdź i zakochaj się w sile folkloru!

REGULAMIN:

Stowarzyszenie „Diamenty Powiśla”

Termin i miejsce
6 października 2019 r., plac OSP Oblekoń

Uczestnicy
Zespoły oraz soliści folklorystyczni wykonujący repertuar oparty na tradycji regionu Powiśla.

Warunki uczestnictwa
Uczestnicy zobowiązani są do wykonania 2 utworów, których łączny czas nie przekracza 8 minut. W przypadku dużej liczby uczestników, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skrócenia występu do 1 utworu (ok. 5 minut).

Kategorie konkursowe
Uczestnicy będą podzielni na dwie główne kategorie – soliści oraz zespoły. Każda z tych kategorii będzie z kolei dzieliła się wg wieku na następujące podgrupy:
– dzieci w wieku przedszkolnym,
– dzieci w wieku szkolnym,
– młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna,
– dorośli.

Ocena
Komisja artystyczna dokona oceny według następujących kryteriów:
– repertuar,
– poziom artystyczny,
– zastosowanie gwary, stroju ludowego, rekwizytów.
W przypadku wystąpienia tzw. konfliktu interesów, członek rady artystycznej zobowiązany jest do odstąpienia od oceny danego wykonawcy.

Nagrody
Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe ufundowane przez sponsorów.

Zgłoszeń można dokonywać do dnia 30 września 2019 roku:
– drogą mailową na adres: tadeusz.kolodziej@gmail.com
– telefonicznie pod numery: 782-332-926 lub 605-953-379
– osobiście w sklepie spożywczo-przemysłowym HITPOL w Oblekoniu.

Patronat nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Powiatu Buskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów.

Współorganizator: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Karta zgłoszeniowa

92_Przeglad.jpg

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego