Słupia "domki" doczekała się przebudowy drogi

Dodał: mratusznik Data: 2019-08-26 12:44:45 (czytane: 1218)

Nie ustają letnie prace modernizacyjne na drogach gminnych. Dopiero w ubiegłym tygodniu odebrano zmodernizowane odcinki dróg w Trzebicy (dwa) i Woli Biechowskiej (dwa), a już kolejne zadanie zmierza ku końcowi.

Tym razem w Słupi w kolonii zwanej potocznie "domkami" Staszowski Przedsiębiorstwo Robót Drogowych kończy przebudowę łącznika pomiędzy drogą krajową nr 73, a powiatówką od Słupi do Pacanowa.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych na rok 2019". Łączny koszt opiewa na 208 286,00 PLN. Połowę tej kwoty pokrywa budżet gminy.

W ramach przebudowy zostanie wymieniona i wzmocniona nawierzchnia asfaltowa na poszerzonej do 5 metrów podbudowie. Dzięki temu w razie kryzysowej sytuacji na drodze nr 73 możliwy będzie czasowy objazd wspomnianym łącznikiem także ciężkich samochodów.

Kolejne dofinansowanie, tym razem z budżetu województwa otrzymała gmina na remont drogi dojazdowej do pól w miejscowości Żabiec. Umowę na 51 tys. zł wsparcia podpisze burmistrz w dniu 29.08.2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

98_Droga1.jpg

98_Droga2.jpg