DZIEŃ ŻÓŁTY - DZIEŃ SŁOŃCA

Dodał: mratusznik Data: 2019-06-19 07:21:40 (czytane: 1732)

Kończąc realizację programu KRAINA BARW, którego zamierzeniem było podejmowanie różnorodnych działań dotyczących poznawania, nazywania i zabaw z kolorami w grupie Muchomorki w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie ostatnie zajęcie z tego cyklu dotyczyło koloru żółtego.

Wakacje tuż  tuż, lato a przecież kolor żółty jest ich nieodłącznym atrybutem. Przedszkolaki przyszły ubrane na żółto, „przyniosły ”coś” żółtego i cały dzień królował ten kolor. Były wiersze, „żółte zagadki”, zabawa z żółtą piłką i „List do słońca” z prośbą aby zawsze świeciło, bo dzięki niemu jest jasno i ciepło. Dzieci oglądały  ilustracje przedmiotów ,roślin w kolorze żółtym, wyszukiwały koloru żółtego w otoczeniu. Ta barwa wszystkim kojarzy się  z najbardziej żółtym i najważniejszym na świecie- słońcem ! Piękne słoneczko z wydzieranki wykonało każde dziecko. Ponieważ  podczas naszego „żółtego dnia” niebo było trochę zachmurzone, to kiedy wyjrzało słońce  „Muchomorki” mogły z radością  pobawić się na placu zabaw przy  przedszkolu.

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów, przyjazny, radosny i dla dzieci oznaczający słońce, wakacje, siłę, radość, uśmiech, kwiaty, plaże, piasek.

Z racji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom, by były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji!!!!

MUCHOMORKOM dziękuję za wspólnie spędzony rok i życzę byście  w tych letnich, wakacyjnych  miesiącach znaleźli chwile na ulubioną aktywność, na realizowanie dziecięcych marzeń.. Niech wakacje sprawią Wam wielką frajdę!

65_Dzien1.jpg

65_Dzien2.jpg

65_Dzien3.jpg

65_Dzien4.jpg