Gmina otrzymała duże dofinansowanie na zadania kanalizacyjne

Dodał: mratusznik Data: 2019-06-12 10:19:54 (czytane: 1525)

W dniu 31.05.2019 roku Urząd Marszałkowski w Kielcach, Departament Inwestycji i Rozwoju poinformował Gminę Pacanów o dofinansowaniu budowy kanalizacji w miejscowości Słupia (II etap – 8 kilometrów sieci) kwotą 5 493 487,14 PLN.

Stanowi to 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Całkowita wartość kosztorysowa projektu kanalizacji opiewa na 8 970 570,44 PLN.

Dofinansowanie w ramach działania 4.3 „Gospodarka wodno-ściekowa RPOWŚ 2014-2020” otrzymało tylko 13 samorządów, w tym Pacanów 100% wnioskowanej kwoty. Jest to niezwykle cenna wiadomość także z punktu prowadzonych przygotowań do kompleksowej kanalizacji oczyszczalni ścieków w Słupi.

"...mamy zabezpieczony budżet na to ważne zadanie. Składa się na niego 2,7 mln złotych dofinansowania unijnego i 2,8 mln złotych środków gminy. Za 2-3 tygodnie ogłaszamy przetarg i z niepokojem będziemy czekać na wartość składanych ofert. Bez uruchomienia drugiego bloku, wymiany automatyki i innych koniecznych remontów nie będziemy mogli kontynuować kanalizacyjnych zadań. Z kolei wykonanie kanalizacji drugiej części Słupi i doprowadzenie ścieków zagwarantuje nam wykazanie efektu ekologicznego na zmodernizowanej oczyszczalni. Bardzo się cieszę z tego dofinansowania bo dałem kiedyś słowo mieszkańcom Słupi, że o kanalizacji tej miejscowości nie zapomnę" – powiedział burmistrz Wiesław Skop.

Rozpoczęcie prac kanalizacyjnych w Słupi pozwoli zachować ważność pozwoleń budowlanych i obszernej dokumentacji projektowej kanalizacji wykonanej 2 lata wstecz dla miejscowości Słupia, Niegosławice, Chrzanów, Książnice, Karsy Małe i Karsy Duże.

Dodajmy, że kontynuacja zadań kanalizacyjnych w Gminie Pacanów była jednym z ważniejszych punktów programu wyborczego burmistrza i grupy radnych z jego Komitetu Wyborczego.

66_Kanalizacja3.JPG

66_Kanalizacja1.jpg

66_Kanalizacja2.jpg

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów