Projekt "Myślę pozytywnie" realizowany jest w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy

Dodał: mratusznik Data: 2019-05-06 07:17:09 (czytane: 1299)

Projekt “Myślę pozytywnie” realizowany jest w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy od stycznia 2019 r.

Jest to program w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Projekt ma odpowiadać na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego.

Szkoła zapewnia uczniom prawidłowy rozwój fizyczny, tak samo chcemy zadbać o ich zdrowie psychiczne i dać im siłę do harmonijnego rozwoju. Całości naszych działań przyświeca idea edukacji opartej na haśle: Lepiej się czujesz, lepiej się uczysz.

Projekt realizowany jest do grudnia 2019r. W każdym miesiącu przydzielone jest inne zadanie do realizacji (np. lekcje wychowawcze, pogadanki z uczniami, tablice informacyjne itp). Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, tworzą wspólnie materiały na zajęciach z omawianego tematu, prezentują swoje poglądy oraz wskazują zagrożenia czyhające na młodzież i dzieci we współczesnym świecie.

W zeszłym miesiącu w klasach 6 i 7  przeprowadzone były zajęcia na temat hejtu i jego wpływu na młodego człowieka, wpływu wizerunku medialnego na postrzeganie innych oraz wzajemnych zainteresowań wśród uczniów.

Koordynatorem projektu jest p. Edyta Świąder.

Program współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

76_Pozytywnie1.jpg

76_Pozytywnie2.jpg

76_Pozytywnie3.jpg

76_Pozytywnie4.jpg