'Złote gody' w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-10 10:47:16 (czytane: 2564)

W dniu 9 kwietnia 2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”- przyznanych przez Prezydenta RP.

Jubileusz „Złotych godów” obchodziło 7  par z terenu Gminy Pacanów, którym w 2018 roku (lub wcześniej) przypadła 50-ta rocznica pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowe pary małżeńskie to:
1. Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia -  73 rocznica ślubu
2. Janina Maria i Henryk Zdziechowscy z Biechowa – 52 rocznica ślubu
3. Anna i Stefan Karamara  z Wójczy - 51 rocznica ślubu
4. Zofia i Józef Żak z Żabca - 51 rocznica ślubu
5. Marianna i Stefan Pietryka ze Słupi - 51 rocznica ślubu
6. Marianna i Adam Lolo z Pacanowa - 51 rocznica ślubu
7. Stanisława i Edmund Kardynał z Pacanowa - 51 rocznica ślubu

Jedna para małżeńska nie mogła zaszczycić nas swoją obecnością podczas uroczystości, ale medale, dyplomy i upominki zostaną im doręczone w innym terminie.

Jubilatów uhonorował  Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów- Wiesław Skop oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pacanów- Artur Czub wręczając medale, dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty i upominki.

Specjalnymi gośćmi na uroczystości byli Posłowie na Sejm RP- Krystian Jarubas i Michał Cieślak. Każdy z nich osobiście gratulował małżonkom wspaniałej rocznicy pożycia małżeńskiego, życząc jednocześnie kolejnych wspólnych rocznic w zdrowiu, miłości i w otoczeniu najbliższych. Posłowi Michałowi Cieślakowi przypadła podwójna rola- reprezentanta Sejmu RP, ale również osobista, ponieważ jego dziadkowie Państwo Skotniccy obchodzą w tym roku 73 rocznicę ślubu.  Poseł Krystian Jarubas przekazał Jubilatom listy gratulacyjne wraz z prezentami. Przekazując Jubilatom życzenia odniósł się do słów Jana Pawła II- „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los”.
Lampką szampana uczczono zdrowie bohaterów uroczystości. Po części oficjalnej uroczystości Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się na wspólny obiad i słodki poczęstunek do Restauracji „Kuźnia Smaków”.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu rocznic pożycia małżeńskiego w szczęściu, miłości, a przede wszystkim w zdrowiu.

79_Zlote01.jpg

79_Zlote02.jpg

79_Zlote03.jpg

79_Zlote04.jpg