OGÓLNOPOLSKI KONKURS 'DO HYMNU'

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-09 09:59:01 (czytane: 1591)

Dnia 2 kwietnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich  brali udział w przesłuchaniach Ogólnopolskiego Konkursu “Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury dla szkół podstawowych z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

W ramach konkursu prawie 80 % uczniów szkoły wykonało trzy utwory hymniczne zatytułowane: "Mazurek Dąbrowskiego", „Rota” oraz „Żeby Polska była Polską”. Ich występ był obserwowany przez dwuosobowe Jury, które dokonało rejestracji dźwięku i obrazu i na tej podstawie dokona później oceny występujących. Uczniowie zaprezentowali się pierwszorzędnie, a szczególne brawa należą się najmłodszym, którzy wykazali się perfekcyjną znajomością tekstu śpiewanych utworów. Nad przygotowaniem do występu pracowali wytrwale wychowawcy klas, począwszy od grupy pięciolatków aż do klasy trzeciej włącznie i nauczyciele muzyki w klasach starszych.

W wydarzeniu tym bierze udział 300 szkół w Polsce, w tym tylko 9 z województwa świętokrzyskiego. Z powiatu buskiego Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich jest  jedyną placówką uczestniczącą w tym przedsięwzięciu.

80_Hymn.jpg

/SP Rataje Słupskie/

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VI/42/19 Rady Miejskiej w Pacanowie z dnia 11 lutego 2019r.,...