Przedszkolaki w Domu Pomocy Społecznej

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-21 07:13:43 (czytane: 1506)

Dom pomocy społecznej kojarzy nam się ze starością, smutkiem, chorobą a przedszkole? Radość, zabawa, kolory, dzieciństwo. To dwa światy które pozornie nic nie łączy.

Jednak jest takie miejsce w którym  mogą się spotkać. To Dom Pomocy Społecznej w Słupi prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie od wielu lat są tam zapraszane na występy a także miały okazję wiele razy oglądać przedstawienia w wykonaniu mieszkanek DPS-u na scenie Europejskiego Centrum Bajki. Tym razem 20 marca 2019r przedszkolaki z grup najmłodszych „Krasnoludki” i „Muchomorki” razem z panią dyrektor Zdzisławą Belon i wychowawczyniami E.Nowak i B.Żurek gościnnie zaprezentowały program słowo-muzyczny „Wiwat kobiety”. Wyjazd do Słupi to była prawdziwa wyprawa dla maluchów, bo oprócz małych aktorów pojechały też kostiumy i rekwizyty niezbędne do występów. Sam przejazd autobusem był nie lada frajdą. Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem, nagradzane były gromkimi brawami i uśmiechami.Za występ otrzymały słodkości i zaproszenie na kolejne odwiedziny. Przedstawiciel małych mężczyzn przekazał na ręce siostry Nikodemy życzenia i kwiatek a spotkanie zakończyła wspólna zabawa pań i przedszkolaków.  To była dla dzieci prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku  do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka.

Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje. To czas otwierania serca i oczu na drugiego człowieka.

Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe spotkanie.

85_Dom01.jpg

85_Dom02.jpg

85_Dom03.jpg

85_Dom04.jpg