Wiadomości - Aktualności

Duża kasa na gminne drogi

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-01 13:21:31 (czytane: 629)

W dniu 27.02.2019 roku burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop odebrał z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego decyzję o przyznaniu 944 tys. złotych wsparcia rządowego.

Środki te będą przeznaczone na odbudowę dróg uszkodzonych nawalnym deszczem z 23.05.2018 roku. Łącznie zostanie wykonanych niemal 1,3km asfaltowych nawierzchni w Woli Biechowskiej i niemal 890mb w Trzebicy.

W powiecie buskim wsparcie otrzymały tylko gminy Pacanów i Gnojno (470tys złotych). Warto zaznaczyć, że dofinansowanie zostało skalkulowane na poziomie „do 80%” wartości kosztorysowej zadania. Pozostałe 20% dołoży budżet miasta i gminy.

W kolejce na dofinansowanie czeka jeszcze 7 odcinków dróg w miejscowości Rataje Karskie/Rataje Słupskie (dwa odcinki), Komorów (jeden odcinek), Grabowica/Karsy Dolne (jeden odcinek), Książnice/Karsy Małe (jeden odcinek), Oblekoń (jeden odcinek).

Samorząd gminy Pacanów, który w poprzedniej kadencji zrealizował rekordową liczbę 36 kilometrów nowych dróg również i w nowej kadencji nie zwalnia tempa inwestycji drogowych.

„...Chcę bardzo podziękować Wojewodzie Agacie Wojtyszek i Dyrektorowi Jackowi Sułkowi – szefowi właściwego wydziału UW za to, że dotrzymali słowa danego samorządowi i przede wszystkim mieszkańcom Woli Biechowskiej i Trzebicy w czasie wizji lokalnej 25 sierpnia 2018 roku. Dla takiej gminy jak nasza to pomoc o szczególnym znaczeniu” – skomentował na gorąco burmistrz Wiesław Skop

87_Promesa1.jpg

87_Droga.jpg

87_Droga1.jpg


/Serwis Informacyjny UMiG/

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...