VIII Przegląd Kolęd Zapomnianych (foto)

Dodał: mratusznik Data: 2019-01-10 07:55:56 (czytane: 2911)

Niezwykłe chwile w gościnnych progach Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, tak po krótce można opisać przebieg VIII Przeglądu Kolęd Zapomnianych, który miał miejsce ostatniej niedzieli, w znamienne Święto Trzech Króli.

Ponad dwudziestu uczestników, zarówno dzieci, młodzieży, jak też osób dorosłych i  w kwiecie wieku zaprezentowało kilkanaście kolejnych kolęd i pastorałek, które należało utrwalić i ocalić od zapomnienia. Zabrakło jednak na scenie rodzin, czyli tych, do których w zamyśle nas-  organizatorów był skierowany ten przegląd. Rodzinne kolędowanie, wspólnie spędzane chwile, aby występ przygotować, udział dziadka lub babci, rodziców i tych najmłodszych, to byłby największy sukces. I to nawet nie z powodu finalnego zwycięstwa, ale z tego powodu, ze zwycięstwem byłby wspólnie spędzony CZAS- ten niemal darowany w tym zabieganym świecie. Składam podziękowania na ręce Pana Burmistrza Wiesława Skopa, Miastu i Gminie Pacanów, Pani Dyrektor Karolinie Kępczyk oraz Europejskiemu Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, Panu Prezesowi Tadeuszowi Wrześniakowi oraz Hucie Szkła Gospodarczego, a także Radnemu Powiatu Buskiego Krzysztofowi Eliaszowi. Dzięki ich wsparciu finansowemu, darowiznom rzeczowym i włożonej pracy mogliśmy przeprowadzić promocję tego wydarzenia, wręczyć dyplomy oraz piękne nagrody i przyjąć wielu gości. Dziękuję cudownym Uczestnikom, których już przedstawialiśmy za pośrednictwem portali internetowych,  Gwiazdom Wieczoru: Pani Renacie Nedze, Julce Kuźni, Rodzinie Brodów oraz dorosłym „Diamentom Powiśla”, Gościom Specjalnym: ciepłej i bajkowej Pani Annie Raś oraz niezwykle barwnej i porywającej dziecięco- młodzieżowej Scholi WM Magdala z Koszyc pod dyrekcją Pani Karoliny Gola- Pawełek. Swoje podziękowania kieruję do Pani Przewodniczącej Karoliny Opałko- przedstawicielce WDK w Kielcach oraz członków szacownego Jury: Pani Kaoliny Kępczyk, Pani Małgorzaty Stańczyk i Pana Krzysztofa Eliasza. Kłaniam się nisko wspaniałej przeglądowej Publiczności, która nie żałowała czasu i poświeciła go nam w to niedzielne popołudnie i wieczór, a wśród niej nie opuszczającym nas nigdy Siostrom Albertynkom i Księdzu Lucjanowi Sańpruchowi z Oblekonia, a także kibicującemu nam od pewnego czasu Panu Posłowi Krystianowi Jarubasowi.

Nie mogłabym nie wspomnieć tu o moich Koleżankach „Kępiankach”, które całe swoje serce włożyły w wypieki i domowy bigos, i częstowały Gości niestrudzenie do samego końca oraz o pełnych życzliwości Pracownikach ECB na czele z Panią Dyrektor. Kogo pominęłam, niech mi wybaczy. Dziękuję Bogu za ten piękny czas wśród Was. Jestem otoczona wspaniałymi ludźmi i to jest moim największym szczęściem.

97_Koleda01.jpg

97_Koleda02.jpg