607 tysięcy wsparcia dla Szkoły Podstawowej w Pacanowie - umowa podpisana

Dodał: kw Data: 2018-10-12 12:32:53 (czytane: 3363)

Dnia 11.10. 2018 r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość, podczas której została podpisana umowa o dofinansowanie konkursowego projektu „ Nowoczesna Szkoła ”

z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020   Europejskiego Funduszu Społecznego. Nazwa poddziałania 8.3.2. – Wsparcie kształcenia  podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych.
Projekt będzie realizowany od 01.10.2018 r. do 31.03. 2020 r.
Umowę w obecności uczniów, rodziców oraz kadry pedagogicznej podpisywali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Wójt Gminy Pacanów Wiesław Skop, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pacanowie Małgorzata Stańczyk oraz  Aneta Wróbel z upoważnienia Skarbnika Gminy  Doroty Adamczyk.

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow5.jpg

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow6.jpg

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow1.jpg

Uroczystość została uświetniona przez pokazy wokalne i muzyczne naszych uczniów pod przewodnictwem nauczyciela muzyki Mariusza Maligi.

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow11.jpg

Projekt jest jednym z 16  dofinansowanych projektów wyłonionych w drodze konkursu wśród wielu nadesłanych do oceny, co podkreślił Pan Marszałek, jest wielkim sukcesem dla szkoły. W ramach jego realizacji placówka zostanie  wyposażona m.in. w kolejną tablicę interaktywną, laptopy z pełnym oprogramowaniem, tablety, pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej, przyrodniczej, informatycznej.

Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach  z przyrody, matematyki, języka angielskiego oraz informatyki z robotyką prowadzonych innowacyjnymi metodami. Zaplanowane jest także wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez  uczestniczenie w zajęciach o charakterze terapeutycznym ( logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, dydaktyczno – wyrównawcze, terapia biofeedback).

Również nauczyciele naszej szkoły będą uczestniczyć w wielu szkoleniach, których celem jest podniesienie umiejętności i kompetencji m.in. cyfrowych. Wiosną 2019 r. wszyscy uczniowie biorący udział w realizacji projektu pojadą na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy.

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow2.jpg

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow7.jpg

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow3.jpg

'Pacanowski Laur' edycja 2018