Powstała Młodzieżowa Rada Gminy Pacanów

Dodał: mratusznik Data: 2018-07-02 14:44:27 (czytane: 2523)

W dniu 28 czerwca 2018 r. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Pacanów zwołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Pacanów.

Prowadzenie obrad do czasu wyboru Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy przejął przewodniczący rady Jan Nowicki, który powitał obecnych na sesji radnych MRG, wójta gminy, radnych gminy, przewodniczącą komisji wyborczej  Elżbietę Cybulską, która wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze radni złożyli ślubowanie. Prowadzący obrady J. Nowicki stwierdził qworum do podejmowania uchwał. Zapoznał z zaproponowanym porządkiem obrad  i zapytał o uwagi. Uwag do porządku obrad nie zgłoszono. Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.

0081_MRG2.jpg

Przystąpiono do wyboru władz Młodzieżowej Rady Gminy Pacanów. W tym celu wybrano 3 osobową komisję skrutacyjną w składzie Nowicki Piotr, Juda Aleksandra, Kubat Ilona. Zapoznano się z regulaminem głosowania Przystąpiono do wyboru przewodniczącego MRG i zgłoszono 4 kandydatury. W wyniku głosowania tajnego Przewodniczącym MRG Pacanów została wybrana większością głosów Julia Błąd. Nowo wybrana przewodnicząca podziękowała radnym za wybór, przejęła prowadzenie sesji  i przystąpiła do kontynuowania porządku obrad.

W dalszej części wybrano wiceprzewodniczącego MRG. Zgłoszono 5 kandydatur. W wyniku głosowania tajnego wiceprzewodniczącym MRG Pacanów została wybrana Zuzanna Mazur.

W podobnym trybie obsadzono także funkcję Sekretarza MRG Pacanów. Zgłoszono 3 kandydatury. Sekretarzem MRG wybrany został w głosowaniu tajnym Remigiusz Biegacz.

Do Komisji Rewizyjnej MRG wybrano radnych: Sasiela Olaf, Klimczak Patryk, Dudajek Klaudia. Komisja ukonstytuuje się na następnym posiedzeniu.

0081_MRG3.jpg

0081_MRG4.jpg

Przewodniczący J. Nowicki pogratulował wszystkim wyboru na określone funkcje i życzył dobrej współpracy.
Wójt W. Skop zaprosił ukonstytuowaną MRG na robocze spotkanie w Urzędzie Gminy i zadeklarował młodym działaczom daleko-idące wsparcie.

Warto zaznaczyć, że Młodzieżowa Rada Gminy Pacanów jest pierwszą wśród 8 gmin Powiatu Busko-Zdrój. Czekamy zatem na pierwsze ciekawe inicjatywy i projekty ze strony naszej młodzieży. Szefowa MRG J. Błąd jest równocześnie radną Młodzieżowego Sejmiku Woj. Świętokrzyskiego.

0081_MRG1.jpg

/Serwis informacyjny UG/

100 - latka Zofia Słota

Dnia 2 lipca 2018r. mieszkanka Gminy Pacanów Pani Zofia Słota obchodziła 100 rocznicę urodzin. Pani Zofia urodziła się w Wójczy i tu mieszka...