Rada Gminy Pacanów obniżyła pobory wójta!

Dodał: kw Data: 2018-06-29 07:55:33 (czytane: 2674)

Na sesji nadzwyczajnej (28.06.br.) radni pacanowscy przychylili się do prośby wójta gminy Wiesława Skopa i obniżyli jego pobory miesięcznie o 20%.

0081_Wojt.jpg

Wójt przedkładając stosowny projekt uchwały stwierdził, że ,, …zachodzi konieczność dostosowania mojego dotychczasowego wynagrodzenia do wymogów  nowego rozporządzenia o pracownikach samorządowych, które zakłada obniżkę poborów o 20% wszystkim wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkom oraz ich zastępcom od 1 lipca 2018 roku. Jak się słyszy w mediach różnie do tego podchodzą samorządy w Polsce, część nie stosuje się do tego nakazu lub omija go wykorzystując luki prawne we wspomnianym rozporządzeniu. Ja jednak proszę by uchwałę przyjąć bez zbędnej dyskusji, czy obstrukcji.”

0081_Sesja.jpg

Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Od 1.07.2018 r. Wójt Gminy Pacanów będzie zarabiał brutto 9850 złotych, a do portfela czyli netto 6920 złotych. Przypomnijmy, że jest to efekt reakcji kierownictwa PiS na oburzenie społeczne spowodowane wypłaceniem wysokich nagród dla członków rządu RP. Prezes partii rządzącej polecił zwrot nagród na cele społeczne, a dodatkowo zapowiedział obniżkę wynagrodzenia nie tylko parlamentarzystom, lecz ku zaskoczeniu także samorządowcom, którzy okresowych nagród i premii nie dostaje od lat, bo prawo tego zabrania.

Rząd i Sejm przyjęły zmianę przepisów w ekspresowym tempie.

Serwis informacyjny UG

INFORMACJA w sprawie SUSZY

Wójt Gminy w Pacanowie informuje, że zgodnie z monitoringiem prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy...