Już realnie widać nowe przedszkole

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-27 13:52:38 (czytane: 2523)

Kierownik budowy poinformował, że zakończyły się prace zamknięcia elementami wielkopłytowymi bryły budowli i po wykonaniu wieńców betonowych spajających płyty stropowe rozpocznie się następny etap – układania z elementów drewnianych konstrukcji dachowej.

W międzyczasie wykonywane są murowane ścianki działowe, podejścia pod instalacje wewnętrzne i inne pozwalające na wprowadzenie do działania kolejnych ekip specjalistycznych wypełniających obiekt  w infrastrukturę.

Z informacji uzyskanych dzień wcześniej od Leszka Świątka prezesa firmy  - Zakładu Remontowo Budowlanego „BUDKOM”  istniejącej  na rynku od 1985 roku, realizującej tą budowę wynika, że szybki postęp robót zawdzięcza  doświadczonej i sprawdzonej z wielu dużych inwestycji ekipie budowlano-montażowej, dobrze zaplanowanej i rytmicznie realizowanej dostawy potrzebnych materiałów budowlanych  a także  sprzyjających warunkom pogodowych okresu jesienno-zimowego, gdzie roboty przy fundamentach i stawianiu ścian pod strop części naziemnej pozwoliły na obecny stan  inwestycji. Poza tym mimo pewnych obaw wykonania  arcytrudnego zadania jakim była rozbiórka starego wielokondygnacyjnego budynku gminy –  zostało ono zrealizowane bez uszczerbku dla otoczenia i sąsiadujących posesji . Uporządkowanie placu budowy  dało dostęp do swobodnego poruszania się wokół realizowanej inwestycji ludzi i sprzętu.  Sądzę, że w najbliższym czasie zaprosimy Państwa, zainteresowanych inwestycją na bardzo ważny element każdego tak poważnego przedsięwzięcia – wmurowania aktu erekcyjnego.

0089_Przedszkole6.jpg

0089_Przedszkole7.jpg