Konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Wójczy

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-27 07:12:18 (czytane: 2603)

16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wójczy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,, Strofy dla Ojczyzny”.

Konkurs odbywa się co roku i ma na celu popularyzację poezji, rozwijanie ekspresji, wrażliwości estetycznej oraz promowanie dziecięcych zdolności. Uczestnicy konkursu mieli możliwość swobodnego wyboru utworów poetyckich z całego bogactwa poezji dla dzieci i młodzieży.

0089_Konkurs1.jpg

0089_Konkurs2.jpg

Zmagania młodych recytatorów oceniało jury, które przy ocenie wzięło pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przyznano następujące miejsca:
Kategoria pierwsza: klasy „0”-I
I miejsce – Weronika Banaś - kl. „0” ex aequo  Maja Bartosik – kl.I
II miejsce – Piotr Czapla – kl.I
III miejsce- Magdalena Woźniak - kl. „0”

Kategoria druga: klasy II-III
I miejsce – Anna Maliga – kl. III

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

24 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w  Pacanowie odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego pod hasłem  „Strofy dla Ojczyzny ". Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Banaś, Maja Bartosik i Anna Maliga.
Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Anna Maliga, przez co zakwalifikowała się do udziału w powiatowym etapie konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/SP Wójcza/