Dynamiczny Dzień Kobiet w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2018-03-09 14:51:11 (czytane: 3798)

Pacanów jak zwykle dynamicznie świętował Gminny Dzień Kobiet w gościnnych progach Europejskiego Centrum Bajki.

Około 200 Pań reprezentujących stowarzyszenia, zakłady pracy, instytucje i wolne zawody mogło z 3-godzinnej oferty rozrywkowej wybrać coś interesującego dla siebie.

Uroczystość otworzył wójt gminy Wiesław Skop wspólnie z radnymi powiatowymi Jerzym Kordosem i Krzysztofem Eliaszem. Z pewnym opóźnieniem przybył także radny Robert Gwóźdź. Wójt powitał Panie i gości honorowych tj.: Posła na Sejm RP Michała Cieślaka, Komendantów Policji: powiatowego Jakuba Kosiń i komisariatu PP w Stopnicy Kamilę Zbertek-Guczał, szefową ECB Karolinę Kępczyk i dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Annę Szcześniak.

Panowie w zgrabny i dowcipny sposób złożyli Paniom stosowne życzenia. Następnie podsumowano konkurs literacki „Kobiety piórem kreślone”, który pozytywnie zaskoczył organizatorów zasięgiem zainteresowania i  jakością strof. Z różnych stron kraju wpłynęło kilkanaście zgłoszeń, które oceniło jury pod kierownictwem Anny Szcześniak. Zwyciężył utwór Magdaleny Dryl z Katowic pt. ”Kwintesencja kobiecości”. Z terenu gminy Pacanów wyróżnienia otrzymały Panie: Beata Mietłowska, Bogumiła Krzemień i Justyna Stępień. Nagrody wręczył osobiście Poseł Michał Cieślak, a ufundowały je Baseny Mineralne z Solca-Zdroju.

Prawdziwą wisienką na torcie była recytacja zwycięskiego utworu w wykonaniu Pani Karoliny Kępczyk.

Przedstawiciele Policji Państwowej wręczyli specjalne wyróżnienie Pani Halinie Malinowskiej-Czekaj  (Sołtysowi z Oblekonia) za czujność i pomoc wyświadczoną organom ścigania w ujawnieniu i zatrzymaniu w Oblekoniu fałszywego kominiarza na gorącym uczynku. Sala nagrodziła postawę Pani sołtys burzą braw.

W części artystycznej imprezy bawiły Panie: dynamiczny zespół młodzieżowy „Wajpak” z Połańca (laureat Wojewódzkiego konkursu „Talent Świętokrzyski” ) i gwiazda muzyki disco polo „Disco-Polot- Disco-Odlot” z Katowic. W godzinnym bloku muzycznym trzej panowie zaprezentowali 24 przeboje, tej jakże popularnej muzyki rozrywkowej, a kiedy zagrali „Przez twe oczy zielone” Zenka Martyniuka i „Miłość w Zakopanem” Sławomira sala eksplodowała żywiołową zabawą Pań.

O pyszny słodki poczęstunek zadbały Panie ze Stowarzyszenia” Warszawka” i „Powiślanki „ z Żabca. Do smakowania okazałego tortu i innych pyszności zaprosili Panowie, którzy też obdarowali Panie okazjonalnym prezentem.

/Serwis informacyjny UG/

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję stowarzyszeniom „Warszawka „ z Komorowa za przygotowanie pysznego tortu, „Powiślankom” z Żabca za smakowite ciasta, Pani dyrektor Karolinie Kępczyk za użyczenie gościny w ECB i profesjonalną recytację wiersza, Łukaszowi Kapusta (sołtysowi miejscowości Biechów) za wsparcie organizacyjne. Podziękowanie kieruję także do Pana Rafała Rój i radnych powiatowych Krzysztofa Eliasza, Jerzego Kordosa, Roberta Gwoździa za współpracę i pomoc organizacyjną oraz Pań Anny Szcześniak i Justyny Rogala z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie.

Wójt Gminy
mgr Wiesław Skop