To już ostatnie dni naszego byłego magistratu!

Dodał: mratusznik Data: 2017-12-20 07:12:50 (czytane: 2463)

W szybkim tempie postępują roboty rozbiórkowe budynku byłej szkoły i Urzędu Gminy w Pacanowie.

Powoli znika on z krajobrazu miasteczka aby dać miejsce pod już rozpoczęte roboty ziemne i przygotowawcze pod fundamenty budowanego przedszkola. Jak mówią pracownicy realizujący rozbiórkę, była to solidna robota budowlańców z czasów Radziwiłła. Cegła solidna, wieńce rzetelne kotwiące poszczególne kondygnacje i drewno na stropach i podłogach … nie odżywiczone, suchutkie, wytrzymało tyle lat bez pęknięć i odkształceń mimo tylu różnych obciążeń - takiego dziś ze świecą szukać. Jak dobrze pójdzie i pogoda pozwoli to do świąt obiekt zniknie całkowicie z krajobrazu Pacanowa. Pozostaną po nim miłe dla wielu wspomnienia i tych kilka zdjęć z okresu jego ostatnich dni. Tak nawiasem mówiąc, ten obiekt dobrze się przysłużył lokalnemu środowisku ale jego żywot dobiega końca.

0047_Urzad1.jpg

0047_Urzad2.jpg