Wójt Gminy Pacanów nie straci mandatu!

Dodał: mratusznik Data: 2017-12-12 14:47:41 (czytane: 2447)

W dniu 11 grudnia 2017 r. Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek poinformowała Radę Gminy Pacanów, że nie znalazła podstaw do wygaszenia mandatu wójta Gminy Pacanów Wiesław Skopa.

0048_Wojt.jpg

Tym samym dobiegła końca 15-miesięczna epopeja wyjaśniania bezpodstawności decyzji Komisarza Wyborczego Artura Adamca, który 4.09.2016 r. wygasił nieprawomocnie W.Skopowi mandat gospodarza gminy.

Przypomnijmy, że wójt wygrał z komisarzem sprawę odwoławczą w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie. Od tego wyroku komisarz wyborczy się nie odwoływał.

Również Rada Gminy Pacanów (jako  jedyny organ uprawniony do badania tej sprawy) nie stwierdziła, by wójt W. Skop łączył swą funkcje z zatrudnieniem w administracji rządowej (co jest zakazane).

Stosowną uchwałę Rady Gminy w tej sprawie z dnia 29.09.2017 r. służby nadzoru i kontroli Urzędu Wojewody uznały za prawidłowo podjętą, a procedurę badania i wyjaśniania za zakończoną.

"...bardzo się cieszę, bo 2017 rok był dla mnie i rodzinnie i służbowo czasem bardzo trudnym. To trochę taki prezent imieninowo-świąteczny. Tym którym we mnie wierzyli bardzo dziękuje za wsparcie” – na gorąco skomentował wójt W.Skop.

0048_Pismo.jpg

/Serwis informacyjny UG/