Spotkanie Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej powiatu buskiego

Dodał: mratusznik Data: 2017-10-12 07:23:55 (czytane: 2088)

W niedzielę, tj. 8 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowym Korczynie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej powiatu buskiego.

Jego gospodarzami byli Wójt Gminy Nowy Korczyn – Pan Paweł Zagaja oraz Przewodniczący Rady Powiatowej ŚIR powiatu buskiego – Pan Sławomir Sadowski.

W spotkaniu uczestniczyło wielu gości, wśród których znaleźli się delegaci reprezentujący powiat buski oraz przedstawiciele samorządów i  instytucji związanych z rolnictwem, współpracujących na co dzień z Izbą Rolniczą. Słowem wstępu, gospodarz Gminy w sposób bardzo interesujący przedstawił prelekcję nt.: „Nowy Korczyn kiedyś i dziś”. Poznaliśmy bogatą historię, z jakiej słynie ta malownicza miejscowość, jak również dowiedzieliśmy się o realizacji przyszłych oraz aktualnych inwestycji.

spotkanie1.jpg

Ponadto w porządku obrad przedstawiona została informacja z bieżącej działalności Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach, omówiono tematy związane ze szkodami łowieckimi, zasadami obrotu ziemią w ramach struktury KOWR w woj. świętokrzyskim oraz przyszłością hodowli zwierząt w kontekście zagrożeń chorobami zakaźnymi, w tym ptasią grypą, ASF oraz obowiązku bioasekuracji.

spotkanie2.jpg

spotkanie3.jpg

Po wystąpieniu wszystkich Gości był czas na dyskusję, która miała na celu przybliżenie najważniejszych spraw istotnych dla rolników w naszym powiecie.  Omówiono najbardziej aktualne problemy dotykające producentów rolnych, na podstawie których wypracowano i zgłoszono wnioski. Wnioski zostały przyjęte i przegłosowane jednogłośnie.

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...