Niemal MILION złotych na gminne drogi!

Dodał: mratusznik Data: 2017-08-04 14:05:20 (czytane: 2122)

W dniu dzisiejszym wójt gminy Wiesław Skop odebrał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek promesę na odbudowę aż siedmiu dróg gminnych.

0069_Promesa1.jpg

0069_Promesa2.jpg

Wysokość przyrzeczonego dofinansowania to 965 tys. złotych. W ciągu dwóch – trzech tygodni zostanie przeprowadzona procedura przetargowa na modernizację dróg uszkodzonych nawalnym deszczem.

Są to następujące odcinki:
1.Zborówek Nowy (Lesisko)
2.Zborówek Nowy (Zarowie)
3.Zborówek (Patrówka)
4.Zborówek (przez wieś)
5.Pacanów-Kwasów
6.Sroczków-Pacanów
7.Wójcza w kierunku Wójeczki

Łącznie da to około 4,2 km nowego asfaltu o grubości 7cm, pobocza z wibrowanego kruszywa i wymienione przepusty. Orientacyjny termin wykonania do 15 listopada 2017 roku.

„...Jestem bardzo mile zaskoczony tak dużym wsparciem na inwestycje, bądź co bądź, priorytetowe dla gminy. Dziękuję z serca Pani Wojewodzie, Panu Ministrowi Błaszczakowi i Posłowi na Sejm RP Michałowi Cieślakowi…” – powiedział wójt Wiesław Skop.

0069_Promesa3.jpg

/Serwis Informacyjny UG/