Jest kasa dla stowarzyszeń!

Dodał: mratusznik Data: 2017-08-01 07:10:10 (czytane: 3066)

W pięknej scenerii zalewu w Pińczowie wójtowie i burmistrzowie gmin podpisali z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem umowy na dofinansowanie ciekawych projektów złożonych przez stowarzyszenia w ramach ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu pod nazwą ,,Odnowa wsi Świętokrzyskiej 2017”.

W imieniu Gminy Pacanów i jej 7 stowarzyszeń umowy podpisał wójt Wiesław Skop. Towarzyszyły mu prezeski stowarzyszeń: Henryka Komasara (,,Warszawka” z Komorowa), Beata Mietłowska (,,Nadwiślanki” z Rataj Słupskich) i Małgorzata  Pawelec (,,Silni Razem” w Zborówku). Poza w/w stowarzyszeniami dofinansowanie marszałkowskie otrzymały jeszcze: ,,Kępianki” z Kępy Lubawskiej, OSP Oblekoń, OSP Biechów, OSP Sroczków.

Wsparcie kształtuje się w granicach 50% , a łączna wartość 7 projektów to 84 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na potrzeby remontowe, zakup wyposażenia i strojów ludowych. Pozostałe 50 % wydatków zapewniają pospołu: gmina i w/w stowarzyszenia. Przy okazji wójt podpisał także z Marszałkiem A.Jarubasem umowę na dofinansowanie modernizacji drogi dojazdowej do pół (Słupia – Karsy Dolne). Pierwszy etap robót zrealizowano w 2016 roku. Drugi etap będzie wykonany do końca września br.

0070_Umowa1.jpg

0070_Umowa2.jpg