Wiosenne porządki na drogach

Dodał: mratusznik Data: 2017-04-14 09:35:28 (czytane: 2254)

Okres przedświąteczny Świąt Wielkanocnych każdego roku jest czasem generalnych porządków w domach, obejściu przydomowym po zimie.

Panie „wyżywają się” w myciu okien, praniu, sprzątaniu pomieszczeń i wokół domu. Kiedyś w miastach powszechnym zajęciem były obrazki - spotkania szczególnie panów przy trzepakach, gdzie czyściło się dywany. Ot zima się skończyła, słoneczko przygrzewa, można szeroko otworzyć okna, więc na Wielkanoc dom miał wyglądać błyszcząco, pachnąco i … czysto.

Wzorem porządków domowych Powiatowy Zarząd Dróg w Busku Zdroju rozpoczął sprzątanie dróg i ulic po zimowych ich utrzymaniu. Wzdłuż szczególnie chodników zaległa gruba warstwa piasku, zeschłych jesiennych liści i innych śmieci. Ich oczyszczeniem i zebraniem zajęła się specjalistyczna maszyna drogowa, aby na Wielkanoc  w tym zakresie widać było gospodarza. W czwartek migający „kogutami” zestaw czyszczący po południu i wieczorem pracował na terenie naszej gminy na odcinkach, gdzie są chodniki. Efekt – jest czyściutko i można świętować.

Najlepszych, zdrowych świąt … i po nich wracamy do kolejnych zadań utrzymania dróg powiatowych.

0089_Porzadki1.jpg

0089_Porzadki2.jpg