Wielkanocna Zbiórka Żywności

Dodał: mratusznik Data: 2017-04-11 10:18:52 (czytane: 1813)

Wielkanocna Zbiórka Żywności po raz kolejny odbyła się w całym regionie w dniach 31 marca-2 kwietnia.

Oprócz artykułów żywnościowych o przedłużonej trwałości. Zbierano też środki higieniczne i czystości. Miłym jest, że aktywnie – jak każdego razu do akcji włącza się młodzież naszej gminy a wolontariusze z gimnazjum w Pacanowie podczas zbiórki są niezwykle uprzejmi, dziękując z uśmiechem każdemu, kto uzupełnia ich kosz darami.

Celem zbiórki, jak co roku, jest zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym.

0092_Zbiorka1.jpg

Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym, hospicjom, domom samotnej matki, noclegowniom dla bezdomnych, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również podopieczni wielu współpracujących z Bankiem Żywności organizacji, tak by jeszcze przed świętami żywność trafiła do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, żyjących w ubóstwie.

0092_Zbiorka2.jpg

W  roku ubiegłym Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 11-13 marca w 280 miejscowościach w całej Polsce. Wzięło w niej udział około 25 tysięcy wolontariuszy, którzy odbierali produkty od darczyńców w 2 tysięcy sklepów.  Udało się wówczas zebrać 331 ton żywności, co pozwoliło zapewnić spokojną i godną Wielkanoc ponad 100 tysięcy potrzebującym. Tu także swój wkład mieli młodzi ludzie z naszego gimnazjum – Gratulujemy.

/Robert Gwóźdź/

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów