Wiadomości - Aktualności

Dziewczynki z SP Pacanów zajęły III miejsce w finale wojewódzkim turnieju piłki nożne 'Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'

Dodał: mratusznik Data: 2017-04-06 07:11:18 (czytane: 2425)

25 marca na boiskach GOKSiR w Nowinach odbył się finał wojewódzki turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, to już 17 edycja tego turnieju.

To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. W tym dniu o miano najlepszych rywalizowały dziewczynki i chłopcy w kategorii wiekowej do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentował się zespół dziewcząt klas III ze Szkoły Podstawowej we Pacanowie, który po wcześniejszym wygraniu finału powiatowego wywalczył sobie prawo udziału w finale wojewódzkim. W fazie grupowej nasze dziewczęta dwukrotnie wygrały, pokonując kolejno zespół z Bielin 3:0 i ze Skarżyska 3:1 oraz zremisowały z Baćkowicami 1:1. Wyniki osiągnięte w rozgrywkach grupowych pozwoliły nam na zajęcie drugiego miejsca i awans do półfinału, w którym zmierzyliśmy się ze zwycięzcom drugiej grupy z zespołem  Chlewic. W tym pojedynku nieznacznie lepszym okazała się drużyna z Chlewic wygrywając z nami 2:1. Nam pozostał do rozegrania mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie przyszło się zmierzyć z zespołem Baćkowic. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się dziewczęta z Pacanowa pokonując przeciwnika 1:0 i tym samym zajęliśmy bardzo dobre III miejsce w całym turnieju.

Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica SP Pacanów Zuzanna Zaród, która otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki.

Zespół wystąpił w składzie: Biegacz Urszula, Drzazga Karolina, Godek Oliwia, Kaczmarczyk Sylwia, Kapciak Marta, Kowalska Magdalena, Sosin Magdalena, Wleciał Oliwia, Zajdel Martyna, Zaród Zuzanna.