40 Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'

Dodał: mratusznik Data: 2017-03-23 11:08:45 (czytane: 2884)

W dniu 15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich odbył się coroczny gminny turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem jest Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Busku-Zdroju.

Wzięło w nim udział 13 uczniów z okolicznych szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy i gimnazjów: Gimnazjum Nr 1 w Pacanowie oraz Gimnazjum Nr 2 w Ratajach Słupskich. Uczestnicy mieli  do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Warto zaznaczyć, że tematyka konkursu jest bardzo trudna i wymaga od uczestników  zarówno szczegółowej znajomości przepisów, fachowej terminologii, jak również zasad  funkcjonowania sprzętu gaśniczego, zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym bardziej ranga konkursu jest dość wysoka.

0095_Straz1.jpg

0095_Straz2.jpg

Po zakończeniu zmagań konkursowych Komisja przedstawiła wyniki i tak w  grupie szkół podstawowych do powiatu zakwalifikowali się:
1.Kwas Oliwia  ZPPO  Wójcza
2.Zdral Henryk   ZPPO  Wójcza
3.Surdel Andrzej   SP Rataje

W grupie gimnazjów do powiatu zakwalifikowali się:
1.Dudek   Tomasz    Gimnazjum Pacanów
2.Surdel Wojciech   Gimnazjum Rataje
3.Siemiński Tomasz    Gimnazjum Pacanów

0095_Straz3.jpg

0095_Straz4.jpg

0095_Straz5.jpg

Organizatorzy wręczyli zwycięzcom puchary oraz upominki, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy IV: Filip Czub i Andrzej Surdel.

Gratulujemy naszemu uczniowi Andrzejowi Surdelowi za zajęcie III miejsca i życzymy dalszych sukcesów na wyższych szczeblach.

/SPRataje/

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów