26. Finał WOŚP w Pacanowie (foto)

Dodał: mratusznik Data: 2018-01-17 07:13:44 (czytane: 2609)

Wielki i to nie tylko z nazwy. Padły wszelkie możliwe rekordy, które uskrzydlają, motywują przed kolejnym wielkim graniem.

Nie o rekordy tu chodzi, ale ponad 50 tysięcy złotych, a dokładnie 56 806,50 zł plus waluty obce i precjoza, zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas uroczystego finału w Pacanowie.

Impreza jak zawsze była huczna i pełna radości. Od rana pieniądze do puszek zbierało 50. wolontariuszy z Gminy Pacanów, Oleśnicy, Stopnicy, Czyżowa, Piestrzca i Świniar – taki szeroki zasięg miał tegoroczny Sztab w Centrum Bajki. Tymczasem na scenie wciąż działo się coś nowego.

wosp001_1.jpg

wosp027.jpg

Były występy taneczne, wokalne, teatralne. Występowały m.in.: Przedszkolaki z Pacanowa, zagrała formacja „Rising star”. W finale WOŚP brali udział przedstawiciele odległych czasem środowisk: harleyowcy i koła gospodyń, strażacy ochotnicy i stowarzyszenia. Wszyscy mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez animatorów Centrum i gości z Krakowa Octopi Kaligrafia, główną atrakcją dnia była jednak licytacja przedmiotów prowadzona przez Dyrektor ECB Karolinę Kępczyk (przekazano na nią 150 przedmiotów).

Bajkową Orkiestrę wspomóc można było poprzez wzięcie udziału w Loterii Fantowej, bądź zakup smakołyków, które przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Gminy Pacanów, Piekarnia Henryka Wawrzyńca z Pacanowa, Restauracja Rywa Verci ze Stopnicy. Akcja wypadła wspaniale, a wynik zbiórki okazał się rekordowy. Dziękujemy. I do zobaczenia za rok. Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! O się będzie działo!

fotoreportaż

Źródło: www.stolica-bajek.pl