Wiadomości - Aktualności

"RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ" w działaniu!

Dodał: kw Data: 2021-08-24 10:47:22 (czytane: 398)

Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” w Trzebicy było grantobiorcą projektu pn. Poprawa bezpieczeństwa na placu zabaw w msc. Trzebica poprzez jego ogrodzenie oraz montaż elementu siłowni zewnętrznej i utworzenie boisk sportowych.

Projekt polegał na estetycznym i funkcjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w msc. Trzebica poprzez utworzenie siłowni zewnętrznej, zlokalizowanej przy placu zabaw, utworzeniu boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz zabezpieczenie obiektów poprzez budowę ogrodzenia. Realizacja inwestycji wprowadza nowy ład i jakość w życiu mieszkańców wsi oraz prowadzi do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z urządzeń siłowni i placu zabaw. Zakres inwestycji zawierał się w dostawie i montażu urządzeń siłowni zewnętrznej (Talia/pylon/wahadło-twister/pylon/surfer), zakupie urządzeń do utworzenia boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz budowie ogrodzenia terenu elementami panelowymi montowanymi na betonowych płytach. Całość inwestycji posadowiona została na piaszczystym i trawiastym podłożu, tworząc przestrzeń estetyczną, bezpieczną i przyjazną środowisku.

Nowo utworzone miejsce aktywności sportowej młodzieży i dorosłych podniosło atrakcyjność miejscowości, poprawiło znacząco jakość spędzania wolnego czasu, pełni funkcję centrum tej miejscowości, wpłynęło na upowszechnienie aktywnego wypoczynku i popularyzację zdrowego stylu życia.

W sierpniu została zorganizowana impreza integracyjna promująca akcję szczepień przeciwko Covid 19 oraz aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Boiska sportowe oraz plac zabaw są intensywnie wykorzystywane przez dzieci, młodzież i dorosłych z Trzebicy i okolicznych miejscowości.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za wszelką pomoc i wsparcie naszych działań:
Burmistrzowi Miasta i Gminy Pacanów –  Wiesławowi Skopowi
Przewodniczącemu Rady Powiatu –  Andrzejowi Gądkowi
Firmie ELL–KOP  Elżbieta Bielacha
POM-BRAM  Grzegorz Pompa

oraz wszystkim mieszkańcom Trzebicy, którzy włożyli mnóstwo czasu i pracy społecznej przy realizacji niniejszego przedsięwzięcia.  

Warto przypomnieć, że tegoroczna inwestycja jest kolejną zrealizowaną przez stowarzyszenie „Razem w przyszłość”, gdyż w poprzednich latach została wyremontowana i wyposażona świetlica (meble kuchenne, sprzęt AGD, grzejniki), wymieniona instalacja elektryczna, położona kostka wokół budynku, wybudowana altana z wyposażeniem i grill betonowy, wybudowany plac zabaw oraz ogrodzony teren świetlicy.

Powyższe działania możliwe były dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Królewskie Ponidzie” przy wsparciu Gminy Pacanów.

69_Dron_Trzebica003.jpg 

69_Dron_Trzebica001.jpg 

69_Dron_Trzebica002.jpg 

Trzebica - klub i plac zabaw - sierpień 2021 widok z drona
https://www.youtube.com/watch?v=HpICZQ6Rv_0

 

Prezes Zarządu
   Ewa Satora

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych w 2021 roku

z terenu gminy Pacanów...