Wiadomości - Aktualności

"Nasze przedszkole, wesołe przedszkole..." - Pasowanie na Przedszkolaka

Dodał: administrator Data: 2022-11-10 14:22:22 (czytane: 369)

W dniu 4 listopada 2022 roku dzieci trzy i czteroletnie z grupy Muchomorki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie obchodziły wyjątkowy dzień, a mianowicie „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Punktualnie o 10:00 w pięknie udekorowanej sali przedszkolnej zebrali się wszyscy zaproszeni goście. Na uroczystości nie mogło zabraknąć rodziców wraz z rodzeństwem oraz Pani Zdzisławy Belon Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pacanowie. Grono przedszkolaków, miało okazję pierwszy raz zaprezentować się publicznie i pokazać to czego nauczyli się w przedszkolu pod bacznym okiem nauczycielki Pani Katarzyny Dalczyńskiej oraz pomocy nauczyciela Wioletty Borowiec. Dzieci w pięknych kolorowych strojach, na tle specjalnie przygotowanej na tę okazję dekoracji z uśmiechem na twarzyczkach i ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Trema i strach przed pierwszym w życiu występem uciekły „hop-sa- sa” daleko w las! W czasie uroczystości przedszkolaki potwierdziły swoim zachowaniem, że proces adaptacyjny w przedszkolu dobiegł już końca, zaś one same czują się w nim znakomicie! Występ dzieci wzbudził ogromne emocje wśród rodziców, którzy patrzyli z dumą i podziwem na swoje pociechy, a oklaskom nie było końca.

Kolejnym etapem dopełniającym ten wyjątkowy dzień było uroczyste pasowanie zaczarowanym ołówkiem wszystkich dzieci przez Panią Dyrektor Zdzisławę Belon. Na pamiątkę dzieci otrzymały słodki upominek, samochodzik wraz z pomocami dydaktycznymi  oraz  przepiękne dyplomy, które będą im przypominać, że są już oficjalnie przedszkolakami!

Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

 58_Pasowanie1.jpg

58_Pasowanie2.jpg 

58_Pasowanie3.jpg 

58_Pasowanie4.jpg 

58_Pasowanie5.jpg 

58_Pasowanie6.jpg 

58_Pasowanie7.jpg 

/Przedszkole Pacanów/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sadzenie drzew miododajnych

...